Napjainkra, egyre többen felismerik, hogy a jól megválasztott és professzionálisan kivitelezett homlokzati szigeteléssel rengeteg energiát és pénzt takarítunk meg, nem utolsó sorban pedig jelentősen hozzájárulunk környezetünk védelméhez is. A homlokzat szigetelése nem rövidtávú befektetés, annak értékét az energia költségek csökkenésében, a lakás értékének, minőségének és tartósságának növekedésében kell mérnünk. Legfőbb célja, hogy a lehető legnagyobb mértékben csökkentse a hasznos hőveszteséget, ugyanis egy átlagos családi ház esetében, annak egy része a homlokzaton keresztül távozik, így megkerülhetetlen alternatíva az energiakorszerűsítés vonatkozásában.
A homlokzatok szigetelése történhet kívülről vagy belülről és mindkét módszernél egy teljesen varratmentes hő- és vízszigetelés az eredmény. Megszünteti a szerkezeti hőhidakat és hosszan tartó burkolati rendszert biztosít, amely mindenféle szigetelési hiányosságtól mentes. A szórási eljárásnak köszönhetően különböző vastagságú szigetelőrétegek hozhatók létre, ezért különösen alkalmas arra, hogy régi épületek esetében, ahol különféle építőanyagokat használtak, a lehető legjobb, legegyenletesebb szigetelést biztosítson a teljes területre vonatkozóan.
A szórt poliuretán habnak az ilyen jellegű falszigeteléseknél az a nagy előnye, hogy sem szennyeződést, sem nedvességet nem vesz fel. Amikor egy üveg- vagy kőzetgyapottal szigetelt fal külső burkolatát eltávolítjuk, láthatóvá válik, hogy a gyakran igen aprólékosan beépített szigetelőanyag megsüppedt. Ez a jelenség az általunk használt szórt poliuretán habnál nem történhet meg, hiszen az mindig megtartja formáját, méretét illetve szigetelési képessége is csaknem állandó marad.
A megfelelő hatás érdekében, ne feledkezzünk meg a lábazati részek hőszigeteléséről sem, mivel igen magas hőhíd hatás alakulhat ki ezeken a területeken.
|
|